KUPOWANIE SUKNI ŚLUBNEJ

       Suknia ślubna jest jednym z głównych tematów rozmów zarówno gości weselnych, jak i znajomych, którzy przyszli na ceremonię ślubu do kościoła. Świadomość, że będzie się ocenianą przez kilkadziesiąt osób, może sprawić, iż niejednej Pannie Młodej będzie strasznie trudno dokonać trafnego wyboru sukni ślubnej.
       Żeby wybrać tę jedyną i niepowtarzalną w życiu suknię, przyszła Panna Młoda musi uzbroić się w cierpliwość, wygodne buty i osobę towarzyszącą (mamę, przyjaciółkę bądź druhnę), ponieważ kupno sukni ślubnej to bardzo mozolne zajęcie, wymagające wielogodzinnych poszukiwań i wizyt w salonach ślubnych.
Do każdego typu sylwetki można dobrać odpowiednią suknię, w której Panna Młoda będzie wyglądała olśniewająco. Aby ukryć pewne niedoskonałości figury a jednocześnie wyeksponować jej walory, warto pamiętać, że może w tym pomóc odpowiedni krój i fason sukni:
- przy szczupłej i niewysokiej sylwetce warto wybrać suknię z podwyższoną talią, dzięki temu Panna Młoda optycznie jest wyższa, a dodatkowo suknia ta podkreśla jej biust,
- przy kilku kilogramach nadwagi warto wybrać suknię w kształcie litery „A”,
- nieco za szerokie biodra można ukryć wybierając tradycyjny fason, składający się z poszerzanej ku dołowi sukni i gorsetu, podkreślającego talię,
- jeżeli Panna Młoda ma wąskie ramiona, będzie dobrze wyglądać w sukni z dekoltem w łódkę,
- niezbyt smukła talia i chłopięce biodra pomoże ukryć suknia o obniżonym stanie i poszerzonym dole,
- jeżeli Panna Młoda ma zbyt obfity biust, powinna wybrać suknię z dekoltem w kształcie litery „V”,
- jeżeli Panna Młoda ma zbyt mały biust, powinna wybrać suknię z usztywnionym gorsetem.

       Wśród najczęściej wybieranych kolorów sukni ślubnych, królują nadal biel i niemal klasyczny już ecru. Należy jednak pamiętać, że nie każdej osobie jest do twarzy w bieli, poza tym coraz więcej przyszłych Panien Młodych sięga po nowatorskie, odważne kolory. Pojawiają się suknie w kolorach wanilii, złota, delikatnego różu, a nawet odważnej czerwieni.
       Stałym powodzeniem cieszą się welony, o różnej długości i różnym kształcie. Można je również zastąpić jakąś inną ozdobą, może to być wpięty pojedynczy kwiat we włosy, diadem bądź kapelusz. Przy wyborze nakrycia głowy warto jednak pamiętać o zasadzie: im skromniejsza suknia, tym bogatsze powinno być przybranie głowy Panny Młodej, i odwrotnie.

       Wybierając suknię ślubną, Panna Młoda powinna przede wszystkim pamiętać o jednej rzeczy – w tej sukni ma być piękną i dobrze się w niej czuć.


« powrót