LISTA PREZENTÓW

       W obecnych czasach jako prezent można dać Parze Młodej niemal wszystko: od sprzętu AGD i RTV, poprzez różnego rodzaju pamiątki, obrazy, aż po kopertę z pieniędzmi. W Polsce jeszcze nie jest popularne robienie listy prezentów i wręczanie jej gościom, chociaż w innych krajach zwyczaj ten jest praktykowany od dawna.

       Lista taka na pewno pozwala uniknąć powtarzania się prezentów, co bowiem mają zrobić Państwo Młodzi z przysłowiowymi 5 żelazkami lub 3 czajnikami. Jest to jednak pewna forma narzucania swojego zdania, co może spotkać się ze złym przyjęciem ze strony gości.

       Warto więc wybrać takie rozwiązanie, które zarówno zadowoli uczucia gości, jak i pozwoli Parze Młodej na uniknięcie kłopotliwych prezentów. Często podczas zapraszania gości na ślub i wesele – przeważnie robią to sami goście, gdyż Parze Młodej nie bardzo wypada – w rozmowie temat prezentów jest poruszany. Wówczas można ewentualnie wspomnieć, co Para Młoda chciałaby otrzymać w prezencie.
Najlepszym, a zarazem najwygodniejszym rozwiązaniem jest wręczenie Parze Młodej koperty z pieniędzmi, gdyż będą oni mogli wówczas sami zadecydować, jakie rzeczy są im niezbędne.

« powrót